TECH TALK: FITBIT CHARGE HR

//Now that our Little One is with us, it’s time to start working towards a fit body again. During my pregnancy I worked out several times a week and no I can’t wait to get back to the gym! I won’t start training before October, but at least I can go for long walks with my baby. And an activity monitor is a great little gadget to motivate me to push a little further. I’ve been using the Fitbit Charge HR for the past few months and I must say I’m really happy with it. It does have it’s little negative sides, like not having a GPS, not being waterproof and changing user profiles being too complicated. But other than that it’s a nifty little thing that helps me track my steps, calories, distance etc. The activity monitor is a great accessory with a more sporty outfit and as it comes in several colour options, everyone will find one that fits their personal style. Do you use an activity monitor? Which one?

Nüüd kus Tirts on lõpuks meiega ja mina jälle oma kehas üksi, on õige aeg end vaikselt jälle liigutama hakata. Kes teab, see teab, et raseduse ajal käisin usinasti mitu korda nädalas trennis ja nautisin seda täiega. Ootan südamest, et saaks hakata jälle trennis käima. Eile vormistasin veel septembriks ka treeningpuhkuse ära, et kehale maksimaalselt taastumiseks võimalust anda ning oktoobris loodaks end jälle jõusaalist leida. Seniks aga tuleb muudmoodi hakkama saada. Keha õnneks on tubli, sest kõht on ütleks 80% raseduseelne, raseduseelse kaaluni on jäänud minna vaid hädised 5kg ja peeglist vaatab vastu juba midagi sellist, et ma ei tea kus see 5 kilo end peidab. Väike isiklik võit vist. Aga et imetamine poleks ainus kaloripõletaja, on beebi tulles klassikaline variant vankrirallid. Ja miks mitte selliste rallide ajaks endale aktiivsusmonitor käele visata? Aktiivsusmonitor on olnud alati midagi sellist, mida ma endale tahaks, aga mitte piisavalt, et selle nimel midagi ette võtta. Tänu Teliale avanes mul võimalus endale üks aktiivsusmonitor välja valida ja J’ga kahepeale olemegi Fitbit Charge HR‘i nüüd testinud. Et aktiivsusmonitori põhilised ülesanded on lugeda samme, mõõta pulssi (mitte kõik monitorid vist, aga enamik kindlasti), kaloreid arvestada jmt, siis loetlen üles plussid ja miinused, mis meil kasutamise käigus välja tulid. Need saavad kirja pandud täiesti suvalises järjekorras.

Fitbit Charge HR blue

Plussid: 

 • Kergelt kasutatav äpp ning võimalus nutitelefoni puudumise korral seade hoopis arvutiga siduda.
 • Ühidlub nii iOS kui Android telefonidega.
 • Jälgib magades und – kui palju vähkred, kui pikad on sügava une perioodid, millal päris ärkvel oled. See ei ole midagi väga olulist, aga mina olen minevikus ka erinevate äppidega oma und jälginud. Seega on hommikuti ka põnev telefonist vaadata kui hästi või halvasti ma magasin. Niiet minu jaoks pluss! Muide tulemused on üsna täpsed.
 • Vaikne äratus – vastsündinuga, kellega on vaja näiteks söötmisgraafikut jälgida, on öösel vaikne alarm ideaalne. Monitor hakkab käel vibreerima ja sellest piisab, et ise üles ärgata ilma, et näiteks beebit või elukaaslast lärmiga üles ajada. Lisaks mina olen selline, et minu äratus peab algama hästi rahulikult ja vaikselt, vastasel juhul ma värisen veel pool tundi pärast ärkamist nagu haavaleht. Seega on vaikne äratus minu jaoks igal juhul super võimalus.
 • Seda ei pea “kasutama”, vaid ta lihtsalt on. Ehk mõjub kui sportlik käekell, mida aeg-ajalt vaadata. Päeva jooksul saab silma peal hoida oma sammudel, kaloritel, läbitud vahemaal, pulsil ja mõningatel andmetel veel. Sama ja rohkemat saab ka äpist vaadata, mistõttu tegelikult ei peagi kogu aeg käe peale kiikama.
 • Tänu sellele, et seadet pidevalt näppima ei pea, peab aku kaua vastu. Kuskil korra nädalas laadimisest peaks piisama ja tegelikult tuleb ka meili peale teavitus, kui on aeg monitor laadima panna. See on üks neist veidratest vaikesätetest, ent ma ei näinud tingimata vajadust endal seda muutma hakata. Äpp näitab ka kui aku tühjaks saama hakkab.
 • Fitbit seadmeid saab ühendada ka Endomondoga viimase kodulehel.
 • Aktiivsusmonitor motiveerib rohkem liikuma. Vaikesättena on Fitbit Charge HR päevasammude eesmärgiks 10 000 ja no see rõõm kui sammude täitumisel monitor käel vibreerima hakkab ei ole mul just väike! Raseduse lõpus käisin ma veel ekstra jalutamas seetõttu, et sammud täis saada.
 • Äpis on muidki võimalus lisaks neile, mida seade käe peal kuvab. Näiteks saab päevase tarbitud veekoguse sisestada ning jälgida oma toitumist, kaalu ja treeninguid. Seal saab lisada endale sõpru ja neile väljakutseid esitada.
 • Kõneteavitused ilmuvad monitori ekraanile. Vastata küll ei saa, ent saab vaadata kes parasjagu helistab kui telefon juhtub kaugel olema. 
 • Nii äpis kui arvutis oleval lehel saab sisestada näiteks kaalueesmärke ning äpp näitab kui palju kaloreid peaksid tarbima. Lisaks saad sisestada oma päevased menüüd ning äpp peab arvestust kui palju veel tarbida vaja. 

Fitbit Charge HR blue

Miinused:

 • Erinevate profiilidega ühendamine on liiga keeruline. Ehk kui kasutajaid on rohkem kui üks, siis ühe või teise kontoga sidumine on tülikas ja iga kord peab seadmele reseti tegema. Võiks saada lihtsalt valida mis profiiliga monitor end seob, sest kogu andmed talletuvad siiski äpis, mitte seadmes endas.
 • Seade pole veekindel (kuid on pritsmekindel, vihma kartma ei pea), seega põhimõtteliselt sellega ujuma minna ei tohi. Kui see jääb pesema minnes käele, ei juhtu midagi, ent Fitbit ise soovitab selle käelt ära võtta.
 • Aku taset ei saa seadmest vaadata (vähemalt ei leidnud sellist kohta) ja nii tuleb usaldada äpi rohelist, oranži ja punast aku märki.
 • GPS puudub, mistõttu näiteks jalutuskäikude jmt trajektoori hiljem äpist vaadata ei saa. (Lisainfoks, et läbitud vahemaad arvutab ta keskmise sammu pikkuse järgi, mille äpp pikkuse ja soo järgi ise arvutab, ent saab ka käsitsi sisestada uue väärtuse).

Selline on siis minu kogemus Fitbit Charge HR aktiivsusmonitoriga. Mina olen igatahes rahul ja peale täieliku veekindluse ei tunne selle puhul millestki puudust. Tasub meeles pidada, et kuna tegu on silikoonist seadmega, tuleb see aeg-ajalt käelt ära võtta ning nahal hingata lasta. Keda öine une jälgimine ei huvita või kes näiteks vaid jooksmas käies seda kannaks, ei pea ka selle pärast muretsema. Sportlikuma riietuse juurde sobib see hästi ja kellele sinine ei sobi, saab valida veel musta, lilla ja oranži vahel. Kui mul jäi midagi olulist selle seadme kohta mainimata, siis küsige julgelt või jagage teistega enda kogemusi. Kui paljud teist üldse aktiivsusmonitori kasutavad? Kellel on mõni teine bränd/mudel kätt kaunistamas, siis rääkige neist lähemalt. Loeksin suure huviga (: Ja õige pea räägin ühest käel kantavast tehnikavidinast veel, lisaks on minu poole teel ka järjekordne puidust käekell.

liina

15 Comments

 1. Bino

  Tekkis peas mõte, et kuna seal gps-i pole, siis kuidas ta saab mõõta läbitud vahemaad (plusside all kirjas sul)? Arvutab siis kuidagi sammude põhjal selle ehk siis ei ole väga täpne see funktsioon?

  Ise just kaalun selle sama isendi, polar loop’i ja polar m400 vahel. Suurim küsimus ongi, et kas siis aktiivsusmonitor (fitbit, polar loop) või spordikell (m400). Aktiivsusmonitoridel tundub rohkem selliseid rasvapõletus ja kalori “asju” peal olema, aga spordikellal jällegi gps..no mitte ei suuda otsust teha :D

  • LiinaBlogger

   Hea point see GPS asi. Ma vaatasin üle ja Charge HR-l tõesti GPS sisseehitatud pole. Äpis saab määrata oma keskmise sammu pikkuse (äpp arvutab pikkuse ja soo järgi ise mingi eeldatava) ja siis selle järgi tulevad sammud ja läbitud vahemaad. Seega 100% täpne see tõesti paraku pole.

  • Mirell P

   Sellest valikust kindlasti M400, just GPSi tõttu!! Kui ka suurem sportlane pole, on sellest aktiivsusmonitorina abi.

   See on jooksjate seas muidugi eriti popp, aga minu tutvusringkonnas (ehk sõudjate seas) on seda ka päris paljudel, nii meestel kui ka naistel. Nii et kui hetkel tõsisemalt sporti ei tee, ei tähenda see, et nädala, kuu või aasta pärast see isu ei võiks tekkida. Vähemalt mina olen seda meelt, et kui osta, siis juba hästi funktsionaalne vidin.

   Ise ostsin selle 2015. a maikuus ja siiamaani korra garantiiremondis käinud (kuu aega tagasi tekkis tilluke jama laadimisel). Aku peab hästi vastu ja on igal treeningul mu truu sõber. Väga-väga veekindel :) ja sobib ujujatele ka. Mõnikord kannan seda ööpäev läbi, et unekvaliteeti uurida, aga see on ikkagi suhtkoht suur kell (mitte küll nii suur kui V800), nii et võib magamist häirida, aga eks see oleneb inimesest… aga ma olen pirtsakas ka.

   Kui välja arvata, et mul on imeliku ehitusega torso ja pulsivöö kipub üle tunniajaste jooksude puhul naha verele hõõruma, ei ole sellel mitte mingeid miinuseid. Ei tea, miks vöö niimoodi veristama hakkas, aga esimesel aastal seda ei juhtunud kordagi…

   Kui nimekirja natuke laiendada, võiks valida hoopis Polar A360, mis loeb pulssi randmelt (ja review’de põhjal päris täpselt). Ise loodan selle jõuluvanalt saada, et oma nahka säästa :D.

   • LiinaBlogger

    Aitäh nii põhjaliku kommentaari eest! (:

 2. Liina

  Minul on ka aktiivsusmonitor – Withings Acitivité Pop. See on mul nüüd peaaegu aasta olnud ja väga rahul. ? Näeb välja nagu tavaline kell, mis mulle eriti meeldis. Polnud väga vaimustuses teiste “sportlikust” välimusest, mistõttu see just valituks osutus.
  Sellel on peaaegu samad plussid, mis sinu kellal. Ainult, et sellel isiklikult puudub menüü sisestamise võimalus. Kuid jälgib pulssi ja sel on samuti vaikselt äratamise võimalus. Tuleb kasutada lisa äppi. Samuti pole ma uurinud, kas seda Endomondoga ka ühildada saab, aga ma siiski kasutan seda paralleelselt, kui teadlikult sporti tegema lähen. Sammu lugemine on sama, arvutab ligikaudsed kilomeetrid sammude põhjal.
  See une jälgimine meeldib mulle ka. Just imetamise ajal oli see mul abiks, et aru saada, millal beebi öösel sööb.
  Mu kella plussiks on veekindlus.?
  Pm on samade fuktsioonidega. Olen rahul.

  • LiinaBlogger

   Jaa see une jälgimine, polegi mõelnud, et imetamisel ka kasulik. Ei pea ise midagi märkimagi tõesti. Ma just tõmbasin imetamise ja unede jälgimiseks äpi, mis öisel ajal veidi tüütu on, aga saab ka hakkama.

 3. Bärbel

  Mainiksin siia ehk ära, et aktiivsusmonitoril endal küll seda GPS’i sees pole, kuid telefonist saab fitbit app’i alt panna siiski treeningu käima ja salvestab täpselt trajektoori, kus oled liikunud ning näitab ka parimat kilomeetrit ning iga läbitud kilomeetri aegu. Ise avastasin selle üsna hiljuti, kuid tuleb välja, et see on tegelikult juba mõnda aega olemas olnud :)

  • LiinaBlogger

   Jaa, see on täitsa variant. Esimese kommentaari peale guugeldades leidsin selle info, aga ei süvenenud piisavalt. Aitäh Sulle (:

 4. LJ

  Ma ise olen ka aktiivsusmonitori otsingul, kuid olen nt kuulnud (st sõbrannal on), et see ilus Polar Crystal vms ei loe samme, kui poekott on käes ja käsi ei liigu.. Seega FitBit ikka parem selles osas :)

 5. Piret

  Ostin sama aktiivsusmonitori selle aasta alguses ja täna pool aastat hiljem viisin garantiiremonti. Nimelt tuli ekraani ülaosast rihm lahti, natuke googeldades selgus, et see on väga sagedane probleem. Ei ole käinud kellaga kordagi duši all ega ka ujumas. Ainuke lahendus selle vältimiseks on kasutada kummist lisakaitset mis käib kella peale (nt. ebayst saadaval). Foorume lugedes tundub, et kella normaalne tööaeg ongi kuskil pool aastat, siis hakkab kummist rihm uuesti lahti tulema. Muus osas on kell väga töökindel.
  Selline info teistele, kes soovivad osta.

  • LiinaBlogger

   Aitäh info jagamise eest! (:

 6. Kertu

  Hei!

  Paar kuud tagasi uurisin pohjalikult koiki aktiivsusmonitore ja Charge HR oli ka üks neist, mis viimaste valitute hulka sattus. Valituks osutus siiski Fitbit Alta oma lihtsa ja “käepaelaliku” välimuse tottu (lisaks rihmad on kergesti vahetatavad). Kuna ma ei ole ka suur sportlane, siis igapäevaste toimingute/treeningute ja unekvaliteedi jälgimiseks oli see super valik :) Oman Altat alates juunist.

  Sinu plussidele lisaksin juurde veel selle, et monitor tuletab iga tund (kus on tehtud vähem kui 250 sammu) meelde, et on aeg liikuda. Igapäevase normi (10 000 sammu) täitmine on muutunud eesmärgiks ja aeg-ajalt käin ka ohtustel ringidel, et saaks hea tundega magama minna :) Motivatsioon on toesti laes! Peale selle on mul paar Fitbit´i sopra, kes konnivad päevas 30 000 ja rohkem sammu, mis on hea motivaator ikka edasi rühkida :)

  HR´l seda muret küll pole, kuid Alta kinnitub randmele kahe metallist kuulikese sisestamisel sobivasse auku. Alguses ei tundunud see just koige kindlam variant ja kahtlustasin, et rihmaaugud voivad välja venida, kuid siiani on koik korras ja Alta kindlalt randmel.

  Päikest ja rohkelt samme!
  Kertu

 7. Kiks

  Mina olen juba pikaajaline aktiivsusmonitoride kasutaja ja testinud erinevaid ning hetkel jäänud FitBit Blaze juurde. Olen väga rahul, et miski aitab utsitada rohkem liikuma, sest ilma selle pisividinata ei saaks arugi, kui vähe päevas tegelikult liigun (kontoritöö võlud ?).. Panin kunagi oma kogemused ja erinevate aktiivsusmonitoride plussid-miinused ka kirja, kel huvi saab siit pikemalt lugeda: http://imfit.eu/fitness/kuidas-oma-treeningut-jalgida-ja-hinnata/

  Päikest,
  Kiks / http://www.imfit.eu

 8. L

  Mis firma aktiivsuskell teil Joeliga see odavam oli :)?

  • LiinaBlogger

   Xiaomi Mi 2 äkki

Leave a Reply

%d bloggers like this: