RASEDUSAEGSED LEMMIKUD

Pin It

Kuna raseduse lõpp on päris lähedal, siis on mõnda aega mõtteis mõlkunud jagada oma selle raseduse lemmikuid tooteid/esemeid/abilisi. Mõned neist on jäänud esimesest rasedusest samaks ja mõni uus on lisandunud ka. Igaljuhul let’s go ja siit tulevad mu praegused lemmikud.

Number üks on kohe kindlasti rasedus/imetamispadi. Sain eelmine kord selle sünnipäevaks ja see aeg langes täpselt kokku ajaga, kus seda oligi hea juba öösiti kasutada. Minu oma on väiksemat tüüpi, aga tõele au andes ma ei tunnegi suuremast puudust. Kinkisime tüdrukutega eelmisel aastal ka oma sõbrannale täpselt sama padja ja loodan, et temalgi sai see sama palju kasutust. Kui Väike Neiu sündis 2016, siis ega see padi meil enam voodist välja ei kolinudki. Sellega oli hea “kaisutada”, last toita ning kõigele lisaks ka laps enda juurde voodisse võtta. Üks ots jalgevahele, laps padja ja enda vahele ja nii ei saanud ta voodist end maha keerata. Sel korral on magamistuba ju ümber ehitatud ja säärast stsenaariumit vaja ei saa olema, aga väike kasulik nipp igal juhul. Praegu magan ka padi põlvede vahel juba päris varakult, sest no ma räägin, et seda patja kasutada, ei pea rase olemagi :D.

Teine oluline asi on Perskindoli geel, mis mul puusavalu ära võtab. Ööseks padi põlvede vahele puusaasendi fikseerimiseks ja Perskindol puusale – puus valusaks ei jää. Mul on raseduse ajal kerge põletik puusas (eelmine kord oli samas puusas sama asi) ja kui ma sellele öösel ennetavat tähelepanu ei pööra, olen järgmisel päeval lombakas. Perskindoli salv on jahutav vahend lihastele ja liigestele ja mina olen sellest igatahes kahe raseduse korral väga palju abi saanud.

Pin It

Tervisest veel rääkides, on enamikel rasedatel menüüs raua toidulisandid. Minu vaieldamatu lemmik on Nõgeli raualisand. Miks? A – see on eestimaine, ehk nii välja töötatud kui toodetud Eestis. B – selles kasutatakse raudbisglütsinaati, mis erinevalt paljudest teistest rauasooladest ei põhjusta mingeid kõhuvaevusi, iiveldust ega muid ebameeldivaid rauapreparaatide tarvitamisest tingitud vaevusi.  C – seni parima imendumisvõimega, mis mina olen proovinud ja ka kergelt juhusliku ja ebaregulaarse Nõgeli tarvitamisega olen mina oma hemoglobiinitaset nii tõsta, kui kõrgel hoida suutnud. Näiteks üks naistearst ütles mulle, et kui ma Nõgelit võtan, ei ole tal vaja retseptirauda välja kirjutada, sest Nõgel lihtsalt on oma toimelt niivõrd lähedal sellele! Selles on muuhulgas ka C-vitamiin acerola kirssidest, mis soodustab raua imendumist. D – tabletid tulevad hõlpsalt ümbertöödeldavas pakendis + iga ostetud purgi kohta istutavad nad koostöös RMK-ga Eestisse ühe puu! Keskkonnateadlik ja tervisele kasulik. Siinkohal palun aga meeles pidada, et rauapreparaati lihtsalt niisama “igaks juhuks” EI TOHI võtta, vaid seda võetakse konkreetselt arsti/ämmaemanda ettekirjutusel. Praegused purgid olen saanud Nõgelilt kingituseks, kuid esimesed ostsin ise juba sügisel, kui Nõgel värskelt turule oli tulnud. Kasutangi seda sügisest saadik, tunnen end hästi ja minu rauanäitajad on püsinud raseduse ajal normis. Korra oli langus, aga see oligi omast laiskusest tingitud – ma lihtsalt unustasin võtta Nõgelit piisava regulaarsusega, et see hoiaks/tõstaks olemasolevat taset ning kätte jõudis ka raseduse punkt, kus vere lahjendus on suurim. Nõgelil on veel üks väga suur pluss: äärmiselt hea ja kiire tugi kõigile, kel seda vaja! Mõtlen siinkohal just seda, et täiesti julgelt võib neile kirjutada ja küsida mis koguses Nõgelit parim võtta oleks, et oma rauanäitajaid kas siis hoida või tõsta. Süda ja hing on sinna taha pandud ja seda on tunda (:. Muidugi nendel tablettidel on üks miinus ka: täiesti jälk maitse :D! Noh, ikka selline tunne jääb suhu, nagu oleks raudtoru lakkunud.

Pin It

Keha eest hoolt kandmise alla kuuluvad veel ka kehakreemid/-õlid. Mul vedas ja esimesest rasedusest ma ühtegi venitusarmi kõhule ei saanud. Kasutasin küll Bio-Oil õli, aga minu usk sellesse, et mõni kreem või õli peletaks venitusarme, on pigem alla nulli. Rohkem mõjutab ilmselt geneetika ja lihtsalt õnn (olen neid jutte kuulnud palju, kus mitme raseduse puhul ühega tulevad armid, teisega mitte). Hetkel paistab kõht ka triibuvaba. Küll aga tahab kõht ja keha niisutust sellegipoolest. Esiteks läheb kõhunahk nii pingule, et ajab sügelema ja teiseks on minul raseduse ajal kindlalt nahk kuivem. Sel korral kuidagi eriti, eelmisest korrast ma nii hullu kuivust ei mäletagi. Päris liivapaber mu nahk pole, aga kisub ja kiheleb vahepeal ikka. Palju aitab vee joomine, aga üsna palju olen lootnud ka Madara Firming Antioxidant kehaõlile ning La Roche-Posay Lipikar Baume AP+ kehapalsamile. Esimesel neist on lausa pudelile kirjutatud, et aitab võidelda venitusarmide vastu ning teine on tundlikule ja kuivale nahale mõeldud niisutav kehakreem.

Pin It

Kuna sünnitus läheneb helikiirusel (üleüldse kogu rasedus on läinud ülehelikiirusel… ma ei tea kuidas see üheksas kuu järsku kätte on jõudnud?!), liiguvad mõtted vahel ikka sünnituse poole. Et eelmisel korral jäi mulle suurimaks pinnuks mu suutmatus end lõdvaks lasta õigetel momentidel, võtsin end kätte ja olen hakanud pisut mediteerima. Kasutan selleks Headspace’i äpis leiduvat raseduse paketti ja momendil olen rahul. Ma ei tea kas see kuidagi sünnituseks aitab mul valmistuda, aga üleüldine meeleolu on hetkel igal juhul üsna chill. Tegu on küll tasuta äpiga, aga kõigile võimalustele ligipääsemiseks tuleb endale siiski tellimus teha.

Sellised väikesed abilised ongi mul igapäevaselt kasutusel. Millest olete teie oma rasedus(t)e jooksul abi ja leevendust saanud?

 

12 Comments

 1. Svea

  Hah, magan isegi siiani selle padjaga!

 2. Helena

  Kohe 3 toodet on siit tuttavad. Bio-Oili ja La Roche Posey palsamit olen kasutanud naha kuivuse vastu. Ja Nõgelit võtan ma ka, sest Synlabist sain teada, et kuigi Hemoglobiin on korras (nagu alati), siis ferritiin on ülliimadal ja seletab ka mu mõnda sümptomit. Veider, et seda kunagi ei mõõdeta. Aga ühesõnaga, Nõgel tundus ainuõige valik. Aga raudtoru lakkumine on maitse kirjeldamisel küll päris täppi :D

  • LiinaBlogger

   Ferritiini mõõtmine on jah tavapärastes kontrollides vist “mitteoluline”, sest ma enne Nõgeli inimestega rääkimist isegi ei teadnud sellest midagi! Hemoglobiin on lihtsalt laiemalt tuttav inimestele ja selle kaudu on hea lihtne tutvustada Nõgelit. Aga nagu näha, tuleks ka muid rauanäitajaid kontrollida ikkagi (: Selles osas on Synlab üks väga hea koht, kus saab igasugu põhjalikke vereanalüüse ka ise andma minna!

   • LJ

    Bio-Oili osad koostisosad on peagi EL-is keelatud, nii et soovitaks üle vaadata, kas ikka tasub seda (eriti rasedana) peale määrida.

    • LiinaBlogger

     Oi, sellega ma polegi kursis. Aitäh tähelepanu sellele viimast! Õnneks sel korral mina seda kasutanud pole (:

 3. Mumm

  Kuna sa nüüd kodune, siis loodan, et hakkad tihedamini kirjutama ja videosi tegema :) huvitav on teid jälgida :)

  • LiinaBlogger

   Unistan sama, aga lubada ei julge midagi. Motivatsioon hakkab tagasi tulema, vahepeal kadus päris ära. Aga ei tea mis see uus beebi teeb ja mida teha lubab :D Või kuidas ma end tunnen kui ta sündinud on. Elame näeme, aga tahaks ise ka natuke rohkem jälle postitada!

   Aitäh Sulle toetuse eest!

 4. E4

  Minulgi jäi sünnitusest kripeldama see lõdvestumise oskuse puudulikkus. Püüan järgmine kord sellele rohkem rühku panna, loodetavasti on see äpp siis veel meeles :D

  • LiinaBlogger

   Ehk on ja kui ei, ehk on “mindful meditation” meeles (: Või kuna see kripeldab nagunii, siis ilmselt mingit “abi” hakkad alateadlikult ikkagi otsima ja kui ei komista ka selle äpi otsa, siis millegi kasuliku kindlasti! (:

 5. Tii

  Väga asjalik postitus! Raseduse alguses oli minulgi probleeme puusavaluga, vaevlesin pikalt ja päris valus oli. Mind aitas lõpuks tavaline padi. Nüüd tean, et kui uuesti tuleb, siis millisest geelist võiks abi olla. Tundub, et tuleb ka õige padi soetada, sest seda saab pikemalt kasutada kui ainult 9 kuud. :)

 6. Maris

  Hei, Kas oskad umbes öelda kui pikk see rasedus/imetamise padi on? Kodulehel neil palju infot pole ja kirjadele babycity ei vasta..
  Tänud!

  • LiinaBlogger

   Hei, märkasin alles nüüd Su kommentaari. Kõige laiem kohut on äkki ca 80cm. See on pigem väiksem padi :)

Leave a Reply

%d bloggers like this: