CRICKET’S CORNER

Tirts on meiega olnud juba pea kolm kuud ja maailm on ikka hoopis teine. Väljend “It’s the little things” sai endale väga kiirelt uue tähenduse. Eriti just selles mõttes, et beebi on täiesti puhas leht ja hakkab õppima ka kõige pisemaid ja tühisemaid “oskusi”, mis mõne aja pärast on nii lihtsad ja loomulikud. Ja nii me rõõmustamegi nende pisikeste “esimeste” üle. Esimene teadlik naeratus oli neist muidugi kõige säravam ja ma mäletan täpselt seda hetke. Uue pereliikmega harjumine on olnud üsna valutu ja paistab, et beebi tunneb end meiega ka väga hästi. Neiu magab öösiti ilusti, on väga naerusuine ja pillub oma laia naeratust igas suunas. Päeval tahab ta üsna palju tähelepanu ja väga pikalt üks tegevus/asend talle ei kõlba :D. On ka meil raskeid momente olnud ja tuleb kindlasti ka edaspidi, aga üldiselt on meie majas päikest tormipilvedest ikka palju rohkem. Pisikesele on meie magamistoas eraldatud väike nurgake, mis on üleni ainult tema oma. Seal on kõik tema riided ja voodi, kus magusat und magab.

nursery inspiration
Riiul, mis hoiustab E riideid, on tegelikult IKEA GNEDBY CD-plaadi riiul. Nägin raseduse ajal Instagrami sügavustes ringi seigeldes seda riiulit samamoodi kasutusel ja see idee meeldis mulle väga. Praegu see toimib ja mulle selline lahendus meeldib. Eks iga uue riietesuurusega tuleb rohkem ja suuremaid riideid, aga riiulivahedega annab nii palju mängida, et ma usun nii pea me hätta ei jää. Seintel olevate riiulite päritolust ei tea ma midagi. Need said kunagi ammu vanasse kodusse ostetud, ent kasutust nad kunagi ei leidnud. Mõned aastad tagasi leidsin need suvilast kurvalt seismast. Valge värvikiht peale ja seina! Ja nüüd on nad nö pudipadi pesaks. Ahvike, mille enne E sündi talle heegeldasin, on ka rõõmsalt oma koha seal leidnud. Riiulil on ka kaks raamatut: “Emmi ja Mõmmi”, mis sai ostetud meie E hüüdnime järgi ning “Sa oled mulle nii kallis”, mille ostsin juba enne tema sündi. Mõlemat olen talle unejutuks lugenud ja mõlemad on väga armsad raamatud.

nursery inspiration

Minu kõige lemmikum osa: voodi. Eks ma olen ka väga kallutatud arvamusega, sest see voodi on algselt ostetud minule kui mina sündisin. Seega olen mina oma beebiuned seal mööda saatnud ja on ka mõned minu väiksemad sugulased sama teinud. Ja nüüd on see ringiga minu juures tagasi, et minu pisike saaks oma unesid seal näha. Usun, et sellel voodil on hea aura juures ja Tirts tõesti magabki seal (minu jaoks) väga hästi. Suvel enne Tirtsu sündi värvisime selle valgeks ja nüüd ongi kogu tema nurgake selline mõnusalt helge. Voodi kohal ripub minu tehtud voodikarussell, mis ausaltöeldes ei täida muud, kui dekoratiivset eesmärki. Kuna Tirts oma voodis vaid magab, siis mingit lõbustamisefekti sellel olema ei peagi. Ja selline meie pisipreili nurgake ongi (:liina

19 Comments

 1. Ketu

  Imearmas nurgake :)
  Tahtsin juba natuke aega tagasi paluda sellist postitust/videot, mis räägiks mida ja kui palju peaks enne lapse sündi valmis ostma? Kuna varsti on meie perega ühinemas esimene beebi, siis mõnes osas on keeruline otsustada, mida osta ja mida mitte. Just täpne apteegi nimekiri/riided/endale vajalikud asjad (rinnapump?) jms. Arvestades, et sündimas on talvebeebi ja jõulud on ka kohe kohal, siis ei tahaks väikesega kohe poodi tormata. Ehk oskaksid natuke aidata ja kirjeldada, mida Teie valmis soetasite ja mida reaalselt vaja on/ei ole läinud? Suur aitäh juba ette ära :)

  • LiinaBlogger

   Aitäh (:
   Tead ma ei teinud ise ka endale väga põhjalikku nimekirja. Sõbrannalt sain tema enda sünnitusest järele jäänud sidemeid paar tk, neid saab niikuinii haiglast ka. Kodus mul piisas täiesti tavalistest pesukaitsmetest juba. Ostsin ka need jõledad “paberalukad” haiglasse, juhuks kui on oht enda omi rikkuda. Noh, ka neid otseselt vaja polnud :D.

   Lapsele sai apteegist valmis ostetud D-vitamiin ja gaasirohi, mis oli ka mahavisatud raha ja selle vajalikkus ilmutab end niikuinii ise. Kuna see mul oli, hakkasin andma ja sain aru, et tegelikult see hoopis tekitas probleeme. Poleks mul seda valmis olnud, oleks kõik ok olnud. Marlilapikesed ostsime ka, et naba puhastada. Ja sellega asi piirduski. Ehk põhimõtteliselt kolm asja, millest üks polnud vajalik. Lisaks on piima/okse/ilalapid, mida meil algusepoole läks ohtralt, nüüd kui ta tagasiheite asemel pigem jubedalt ilastab, läheb neid ka vähem. Piimased lapid kestavad vaid ühe päeva, sest need lähevad jõledalt haisema.

   Riietest.. Püksid, bodid, talvisel ajal jakikesed.. Bodisid läheb üldiselt nõks rohkem, küll ilastab täis ja kui peaks mähe lekkima, siis saavad ka bodid selle enda kanda. Endale vajalikud asjad on mul kindlalt rinnapadjad ja imetamisrinnahoidjad. No ja ühekordsed aluslinad ja niisked salfakad on ringi liikudes ka must have. Kodus saab laps ikka kraani all puhtaks. Rinnapumba sain sugulaselt ja sellega nagu ka kiiret pole. Piimatootlus stabiliseerub niikuinii kuskil kuue nädalaga ja siis alles ilmselt võib pumpa vaja minna. Rohkem mingit eluliselt olulist asja meil küll pole :) Midagi muud seisma endale pole me ostnud, niiet selle vähesega oleme väga ideaalselt hakkama saanud. Me lähtusime ikkagi sellest, et poed on lähedal ja mees võib üksi ka ju poodi minna kui vaja. Ei pea pisikesega koos minema kohe. (:

   Kui tahad midagi veel küsida, võid vabalt mulle ka kirjutada!

 2. Tuuliki

  Väga armas nurgake ja see cd plaadi riiuli kasutamine on väga lahe ja nutikas :)

  • LiinaBlogger

   Aitäh (:

 3. Liis

  Nii armas nurgake ja tubli nobenäpp oled olnud! Kihvt ahvike ja voodikarussell.

  Loodan, et head ööd jätkuvad, mul algasid u 3,5-kuuse põnniga halvad ööd, siiani magab halvasti… Just sai aastaseks. Ei tea millal selle unevõla järgi magan…

  • LiinaBlogger

   Aitäh (:
   Seni kuni öösiti kisa pole, olen rahul :D Palvetan beebijumala poole, et praegune olukord jätkuks nii palju kui võimalik!

 4. M

  Tere Liina!

  Märkasin eelmises vlogis, et vankriks on Teil valitud Mutsy. Kuidas antud tootega rahul olete – plussid/miinused? :) Ootan esimest last ning ei oska ühte firmat teisele eelistada. Aina enam meeldib mulle Mutsy iGO välimuse ja ka kerguse poolest.

  Tänud ette ära! :)

  • LiinaBlogger

   Mutsy puhul tuleb kindlalt meeles pidada, et see on vedrustuseta linnavanker ja siledalt teelt sellega kõrvale kalduda väga ei tasu. Ilusad on nii EVO kui iGO tõesti. Vankrikatte tuuletõkke serv on sellel nt pigem pisike, aga alati saab valida mis ilmaga jalutada. Seni meil tuule ja vihma tõttu käigud ära pole jäänud. Vankrikate kinnitub korvi külge vaid kaare lähedalt, seega kui laps siputama peaks, võib see üles tõusta. Meil neiu üldiselt väga vankris ei voimle veel, niiet hetkel seda muret ei ole. Istumisosa meil veel ei ole, aga sellel on kaar väga väike. Mis on väike mõttekoht, et kas ikka jääda selle juurde või midagi muud otsida. Aga kokkuvõtvalt meie käikudega on vanker igatahes hästi sobinud seni.

 5. Kaisa

  Tirtsul on nii armas nurgake :) see CD riiuli kasutamine sellisel otstarbel on päris nutikas idee, kahju et ise selle peale ei tulnud. Nüüd on pooleaastasel lapsel juba nii palju asju, et kummutist jääb ka väheks :D meil on voodikarussell samamoodi pigem dekoratsioon, ta küll mängib muusikat, aga kahjuks nii lärmakalt, et minu laps küll selle saates eales ei uinu. Kas Tirts magab Teil juba sünnist saati enda voodis? :)

  • LiinaBlogger

   Jaa, ta magab suht algusest peale oma voodis. Alguses pool ööd ja nüüd terve öö. Vahepeal on olnud mõnepäevased perioodid, kus ta meie juures voodis on, aga see on haruharva. Hommikuti võtan ta tavaliselt ka kaissu, sest see on lihtsalt nii mõnus (:

 6. Marianne

  Appi, ma olen nüüd veendunud, et meie ühetoaline korter, mis nagunii igast mööblit-kola täis, vajab ka sellist riiulit lapse asjade jaoks :D

  • LiinaBlogger

   See näeb väga kihvt välja, eks (: Ja võtab pigem vähe ruumi, aga beebi riided mahutab ilusti ära.

 7. K.

  Mul küsimus, kuidas Te nii ühtlaselt voodi valgeks saite? Kas on nippe kuidas võre vahesid ja pulkasid värvida?
  Meil sünnib mai teine laps ja mul pojast võrevoodi alles, aga kindel plaan on see valgeks värvida, külje osad ja pulgad pruunist puidust praegu.

  CD plaadi hoidja idee ka väga meeldib, plaanin selle idee näpata, kui Sa ei pahanda :D :)

  • LiinaBlogger

   Näppa aga, ei pahanda :)

   Me oleme mööblit nii palju värvinud, et minu suurim soovitus on värvida maksimaalselt palju (ka pulgad) rulliga. Ja valge värviga mingit testlaiku ei tohi teha, pane või sada kihti, aga see raibe jääb näha.

   • K.

    Suured tänud soovituse eest :)

 8. Marianne

  Ma ei ole kindel, kas sellest on kuskil juttu olnud, aga kuidas söögitooliga rahul oled? Kas sul on Ikeast see Blames?

  • LiinaBlogger

   Väga rahul :) mingeid tulesid-vilesid ja lisavõimalusi küll ei igatse.

   • Marianne

    Ma tean, et Antilopi kohta on enamustel ainult kiidusõnad, aga Ikea puidust toolide kohta ei leia väga mingit infot. Lugesin, et osadel on olnud probleeme kandikuga, et seda raske eemaldada ja siis need turvarihmad pidid olema natuke kahtlased, et laps saab lihtsalt välja pugeda neist. Ja et natuke kitsas on sealt, kust jalad läbi käivad. Oskad sa oma kogemuse põhjal midagi öelda? Ja kas sa kasutasid seda sama pehmendust ka, mida Antilopiga? Valin siin kahe tooli vahel ja tundub, et mõlemal omad puudused. Aga Antilopi ka ei taha :D

    • LiinaBlogger

     Mul on tal lihtsalt üks väike padi seljataga ja rihmasid ei kasuta praegu üldse. Kandik on ka kogu aeg ees, aga see tõesti käib raskelt eest ära. Kuna ma seda ei pea eest võtma, siis minu jaoks see puudus ei ole. Ruumi kohta vast nii, et sõltub kuidas laps sealt jalgu välja võtab. Vahel ta ei tee koostööd ja siis jah läheb hetk aega, aga üldiselt ei pea selle väljavõtu peale üldse mõtlema. (:

Leave a Reply

%d bloggers like this: