The perfume world of LUSH

Ürituse fotod – Marek Metslaid

Mõni päev on selline, et päike paistab, tuju ja motivatsioon on laes, laps magab õues õndsat lõunaund ja mina tunnen, et tahaks blogida. Aga millest? Eriti heal päeval juhtub täpselt nii, et kuller saabub mõne väga oodatud pakiga õigel momendil värava taha. Täna on see eriti hea päev.

Möödunud nädala neljapäeval olin kutsutud Lush Foorumi kauplusesse, saamaks osa nende Gorilla parfüüme tutvustavast üritusest. Lush Eesti tähistas sel päeval ka oma 11. sünnipäeva Eestis. Kuigi parfüümid on Lushi valikus kogu aeg olnud ja neid peetakse lausa brändi olemuse nurgakivideks, olid need minust täiesti mööda läinud ja tuttav olen pigem näo- ja kehatoodetega. Niisiis oli väga põnev kuulda ja näha milline suur valik parfüüme Lushil tegelikult pakkuda on. Igal parfüümil on oma tekkelugu ja inspiratsioon ning igaüks leiab suurest lõhnade virrvarrist just selle oma. Lushi parfüümid on inspireeritud kunstist, kultuurist, luulest, päriselust ning need jutustavad alati mõne väga põneva loo. Neid on loodud nii kaua kui Lushi mäletatakse ning sisaldavad alati parimaid koostisosi: erinevad essentsid ja õlid. Üritus oli väga kihvtilt läbi mõeldud: parfüümi Cardamom Coffee kõrvale pakuti kardemonikohvi, Vanillary saatjaks said vaniljekoogikesed ja Dirty kõrvale pakuti sama maitsega kokteile. Elamus oli kohe sellevõrra rikkam ja erilisem.

Nii mõnelgi juhul sümpatiseeris mulle parfüümi lõhnade kirjeldus, teisel juhul hoopis sünnilugu ja palju määras ka lõhn ise. Näiteks kohe ette teadsin öelda, et kindlasti meeldib mulle Vanillary juba enne kui seda nuusutanud olin. Väga meeldisid ka All Good Things, Dirty ning Lust. Viimane aga muutus minu jaoks liialt jasmiiniseks ning langes kahjuks sama kiirelt valikust välja. Suur üllataja oli aga Breath Of God, mille tutvustuse jõudsin enne ürituselt ära lippamist veel kuulata. Kuna iga ürituse külastaja võis endaga kaasa valida ühe parfüümi, langes minu valik just selle kasuks. Tõele au andes jäi Dirty mind kummitama. Peab vist veel nuusutama minema. Igatahes jõudis täna pudelike minuni ja saan sellega taastutvuda. Igaüks tundis lõhnu erinevalt ja ka igaühe nahal mängivad lõhnad hoopis isemoodi. Lasin endale enne kirjutama hakkamist seda parfüümi peale ja kui siis oli tugevalt tunda seedripuu lõhna, on see nüüdseks oma magusamad kihid välja toonud ja sumedat seedripuud mina enam ära ei tunne. Ja sarnaselt käitus see minu jaoks ka poes, mis sai ka minu jaoks määravaks. Seega kui tunnete huvi Lush parfüümide vastu, siis soovitan valikuprotsessi nautida ja seda rahulikult võtta. Piserdage esialgu meeldivat lõhna natukene nahale või paberpulgale, käige vahepeal mõnes muus poes ringi või süvenege Lushi enda valikusse ning siis suunduge parfüümide juurde tagasi. Võib-olla muutub esialgne lemmiklõhn millekski täiesti uueks.

Kas te olete varem Lushi parfüümidega kokku puutunud? Millised lõhnad teile rohkem meeldivad? Mina eelistan kindlalt värskeid ja/või magusaid lõhnu, kuid ajaga olen leebunud ka veidi sügavamate nootide osas.

 

*Kirjutasin ja lugesin sõna “lush” siin postituses nii mitu korda, et lõpuks hakkasin sügavalt kahtlema, kas see on päriselt õige sõna! :D

 

Jäta oma kommentaar

%d bloggers like this: