PURGING MY NAIL POLISH COLLECTION

Pin It

Pin It

Pin It

Olen alati olnud see, kel küüned korrektselt lakitud ja kulunud küünelakki sõrmedel kunagi ei kohta. Kui Väike Preili oli alles beebieas, ei tahtnud ma aga eriti küüsi lakkida. Nüüd on soov tagasi, kuid mu küünelakikogu kuidagi ei kõnetanud mind. Seal oli toone, mis on täiesti spot on ning toone, mida veel kaks aastat tagasi tahtsin kanda, ent enam käsi nende poole ei sirutunud. Ja kuna need “minu” toonid kadusid oma vähesuses kõige muu vahele ära, tundsin ükspäev, et vajan värskendust.  Otsustasin läbi viia ühe korralikuma suurpuhastuse, pisikese värskendusega.

Kõigepealt avasin Tradehouse’i lehe ja tuulasin veidi virtuaalsete küünelakiriiulite vahel. Siis läksin konsulteerisin veel Maiga, sest teadsin varasemast, et tema on proovinud küünelakke, millega minul kogemus puudub. Lõpuks valisin endale paar tükki välja, tasusin ostu eest ning läksin oma küünelakikarpi revideerima. Lubasin endale, et olen võimalikult karm, kuid teadmata 100% millised toonid minuni järgmisel päeval jõuavad, jätsin paar “tagavara” siiski alles.

Seega esimase puhastuse tulemusena jätsin 60st pudelist alles 17. Üks 60st oli kiirkuivatavad tilgad, üks küünefooliumi liim ning üks glitterlaki aluslakk. Viimase jätsin alles, teised peavad endale uue kodu otsima. Jätsin alles ka ühe aluslaki, ühe läikiva ning ühe mati pealislaki, kuigi tõele au andes kasutan teinekord vaid matti ja kaks esimest pigem seisavad. Alles jäid ka klassikaline must, hallikad ja vanaroosad toonid, paar tumedat ning üks punane. Päris viimane pilt on siis värskendusega, ehk sain kätte värskelt tellitud Zoya lakid ja selekteerisin veel mõned välja. Niiet lõppkokkuvõttes jäi pudelite arv samaks. 60 on selgelt liiga suur arv küünelakke ja loodan, et tulevikus suudan seda arvu siiski alla 20 hoida. Edaspidi proovingi kriitilisemalt hinnata kas kannan kõiki toone või jäid mõned siin veel siiski alles pigem lihtsalt emotsioonist. Natuke jäi sisse ka seda klassikalist naiste “samasugune, aga mitte päris” olukorda ka. Käed püsti, kel veel seda juhtub!  Kui keegi soovib, võin Zoya küünelakkidest tulevikus, pärast mõningast katsetamist, lähemalt rääkida. Milline on teie küünelakikogu? Kas hoiate seal vaid üksikuid lemmikuid või paisub see samuti aja jooksul suureks? Millised teie lemmikud küünelakibrändid on?

//I’ve always been the one that has her nails neatly polished. When the Little One was still a baby, I didn’t really want to paint my nails that much. Now I want to do it again, but my nail polish collection just doesn’t attract me anymore. Therefore a purge was much needed! I decided I would try and throw out most of the collection and refresh it with a few new polishes. Also, I consulted with Mai to figure out which brand I want to try next, as she’s tried many that I haven’t yet. If I stared at a nail polish for too long, I started doubting, so I had to be quick with my decisions. The collection was reduced from 60 bottles to 17, which was a good start. Then I received my 4 Zoya nail polishes and threw out a few more polishes. As a result, I still ended up with 17 bottles in my little box. (: 

9 Comments

 1. Mai

  Väga ilus kollektsioon! Mulle tundub, et sama lillakas ZOYA toon oli minul ka, aga sai juba otsa.
  Mina teen küünelakikogust “suurpuhastust” kuskil kord aastas, viimane kord oli eelmine nädal, sest viisid mind ka küünelaki lainele :D.. Kuivanud ja otsa saanud lakid viskan minema ja need, mis mind enam ei kõneta, aga saab veel kasutada, leiavad endale uue kodu. Mõnikord, kui on kaks pooleldi tühja lakki samalt brändilt, siis proovin neid kokku valada, saab uue originaalse tooni ja täis pudeli :D..
  Minu küünelakikogust ei puudu kunagi Sally Hanseni Big Shiny Top Coat, sest minu arvates paneb see kõik värvilakid kiiremini kuivama ja annab korraliku läike (kui lakin, siis saan alati küsimusi inimestelt selle kohta, kas mul on geelküüned.. aga ei.. see on 2 kihti värvilakki ja Big Shiny Top Coat ;)..) Lisaks ilutseb mul üks peaaegu musta värvi Diori küünelakk (803, Metal Montaigne), mõned vanemad Ciatelt, LCN-lt, O.P.I-lt, Alessandrolt ja ZOYALT ja kaks uut: Londontown toonis Londoner Love ja O.P.I Infinite Shine 2 toonis Tanacious Spirit. Lugesin kokku kõik aluslakid, värvilakid ja pealislakid ja number tuli 11. Tundub kuidagi vähevõitu :D

 2. Mai

  PS! Tahtsin kiita ka Sinu ZOYA lakkide kasuks otsustamist. Nende lakid on kas 5-FREE või uuemad kõik isegi 10-FREE ja ei sisalda igasugu kahjulikke aineid ja toksiine, mida paljud teised küünelakid sisaldavad. Londontowni lakid on samuti väga sõbraliku koostisega, mis aitavad küüsi tugevdada.. ja sobilikud ka lapseootel naistele :)

  • LiinaBlogger

   Oo, see on super uudis! Lillakas ja tume peaksidki olema selle sügise kollektsioonist ka, niiet väga värske väljalase. Ja kvaliteedis üllatusin ka täielikult – nädalaga reisil, kus pea iga päev sai ujutud-pestud ja kulumine oli sellise aja ja tegevuste kohta küll minimaalne 😍

 3. tekkis huvi

  Mis on glitterlaki aluslakk? Kõlab nagu miski, mida saab glitterlaki alla kanda, et siis hiljem oleks lihtsam glitterlakki eemaldada, aga see on ilmselgelt liiga hea, et tõsi olla??? :)

  • LiinaBlogger

   Aga see ongi tõsi!! Ma pean sellest eraldi postituse tegema, aga tegu on sellise natuke naljaka, PVA-d meenutava tootega, mille kannad glitterlaki alla ja pärast tõmbad kleepsuna maha 😊 Ainus miinus on, et püsivus on umbes üks päev.

 4. Moonika

  Ma viimased aastad pole viitsinudki küüsi lakkida. Ei taha küüsi rikkuda või järjekordset kohustust vana lakk maha võtta ja uus peale jne. Aga suvel pulmapeo jaoks oli pruudina ikka lakitud küüsi vaja. Ostsin 7 üsna sarnast odavat lakki + alus- ja pealislaki, värvisin kõikidega küüsi ja suutsin alles oma sõrmedelt vaadates mõista, milline see õige oli. Pulmapäeval kasutasin seda ühte ja ülejäänud viisin emale. Nüüd on mul kapis see üks värviline ja lisalakid. Seisavad seal 🙂
  Ma olen rohkem näohoolduse fänn, maske on kodust mitu tükki korraga kasutusel. Mehele teen neid ka 😛

  • LiinaBlogger

   Oojaa, mu mees saab ka pooled maskid järele proovida 😆

 5. Relika

  Tere!
  Tahtsin küsida, et kas need Zoya küünelakid õigustavad ennast ikka ära? Kaua nad reaalselt püsivad ja mis kõige olulisem, kaua kuivavad?
  Plaan on ka midagi soetada, aga enne uurin maad!
  Või mida veel soovitaksid?

  • LiinaBlogger

   Minu küüntel üldiselt püsivad kõik lakid päris hästi peal. Vahemere ääres puhkamas käies oli mul nädal aega üks Zoya lakk peal ja pisut küüneotsad kulusid, kuid nö kilde ei tulnud lakist. Niiet olen väga üllatunud kui hea püsivus nende lakkidel on. Lisaks vajuvad nad küünel hästi ühtlaseks, niiet ma ei tunne puudust ei alus- ega pealislakist.

Jäta oma kommentaar

%d bloggers like this: