KUIDAS OMA HAMBAID KORRAS HOIANSuuhügieen on teema, mida ma pole oma blogis vist küll kunagi puudutanud. Ometi on see ka nii ilu kui tervise osa. Seega miks mitte ka veidi sel teemal rääkida. Videos räägin ma pisut pikemalt ka oma hammaste ajaloost ja muuseas, seal on ka väike flashback umbes 18-19 aasta tagusesse aega ühe lõbusa pildi näol. Niiet kui tahate näha väikest Liinat, vaadake videot. Minu igapäevane hammaste hooldusrutiin näeb ette kaks korda päevas hambapesu ning usinat hambaniidi kasutamist. Videost saate jällegi näha kui usinat. Kuna olen tohutuuuuu maiasmokk, pean kindlasti väga hoolikalt hambaid hooldama, et need kaua terved oleksid.

Olen paljudes asjades vägagi brändilojaalne. Siiski hambapastasid valin harilikult selle järgi, mis parasjagukõige parema pakkumisega on. Kui hambad on ühel või teisel põhjusel veidi tundlikumad, olen enamjaolt abi saanud Sensodyne’i pastadest. Nüüd on nende valikus ka uus Sensodyne Rapid Relief hambapasta, mis pakub leevendust hammaste tundlikkusega juba pärast esimest kasutuskorda. Valida saab nii tavalise kui valgendava versiooni vahel ja mõlemad on minu vannitoas olemas. Mainin ka kohe ära, et valgendav tuub on veel kinnine.

Hambaharjadest kasutan elektrilist harja või tavalist harja mikrotipp harjastega. Seda soovitas mu hambaarst mulle juba kaks aastat tagasi ja sellest peale olen just mikrotippe kasutanud. Harjased pääsevad hõlpsamini hammaste vahele ja tulemus on oluliselt puhtam. Kasutan ka regulaarselt hambaniiti, et tõesti kõik puhtaks saada. Rääkige kommentaariumis mis hambapastasid ja -harju te kasutate.

*Postitus valmis koostöös Sensodynega.

9 kommentaari / Jäta siia ka oma kommentaar

 1. Kasutan samuti Sensodyne hambapastasid, kuna tavalised valgendavad pastad on mu hambad liiga tundlikuks teinud. Olen tükk aega mõelnud osta endale palju kiidetud Philips Sonicare diamondclean elektriline hambahari, aga 200€ hinnalipik on siiamaani mind tagasi hoidnud :D Ei tea, kas see on ikka NII hea, et tasub investeerida selline summa. Samas hammaste tervisesse tasub alati investeerida ja seetõttu käin kord aastas kontrollis ja lasen vajadusel hambad ka puhastada/soodapesu teha. Ahjaa, hambaniiti soovitatakse minu teada kasutada tegelikult enne hambapesu, et hambapasta pääseks pesu ajal paremini hambavahedesse. Kui niiditada pärast hambapesu, siis ajame tegelikult mustuse puhastele hammastele uuesti laiali.

  1. See on hea nipp! Ma olen teinud väga tihti niidiga ka lihtsalt päeva jooksul kui on tunne, et võiks. Alati ei ole õhtul vannitoas meeles, sest puhas tunne on ju niikuinii hambapesust :D
   Mind huvitab väga Foreo elektriline hambahari, aga samuti selle hind ostma ei kutsu :D

 2. Philips Sonicare Diamond Clean on oma hinda 100% väärt, olen kasutanud seda u 4 aastat juba. Tundlikkuse vastu aitab väga hästi ka Biorepair Sensitive ( saadaval apteekides ja Rimis).

 3. Tekkis hoopis küsimus – kas sa oled oma hambaid ka valgendada lasknud? Või kasutad aegajalt ainult valgendavaid hambapastasid?

  1. Ma pole kunagi valgendada lasknud. Korra olen soodapesu teinud, aga see ei mõju nii valgendavalt. Olen piirdunud pastadega ja kunagi aastaid tagasi neid kleepse proovinud, mis kui mõjusidki, siis nende tulemus ammu läinud.

 4. Mina ostsin omale hiljuti Oral B täiesti tavalise ning võrdlemisi soodsa elektrilise hambaharja ja enam vist tavalise hambaharja juurde tagasi ei lähe. Ei oska nüüd öelda, kui suur erinevus nüüd kasutamisel nendel erinevatel bränditoodetel, kuid selle Oral B hinna ja kvaliteedi suhe on küll hea. Hambad tunduvad kuidagi palju, palju puhtavamad ning igemetele mõjub vähemalt minu puhul hästi. Tavalise hambaharjaga kippusin vist maru usinasti nühkima. :D

  1. Hambapastadest kasutan juba aastaid vegan märgistusega tooteid. Ei suuda seda poepläma suhu ajada. Hari on tavaline. Elektriline Oral B ootab uute harjaste ostmist ka varsti juba aasta :P
   Aga ma soovitaks Teil kõigil ka proovida isetehtud hambapastat, mis koosneb kookosõlist, kurkumist ja piparmündi õlist. Mul isegi lapsed on nõus sellega pesema, kuigi mökerdamist on rohkem. Ja valgemaks teeb hambad juba peale paari kasutuskorda :)

Jäta oma kommentaar

%d bloggers like this: