Tech talk: Canon Legria Mini vlogging camera

I got the chance to test out the new Canon Legria Mini vlogging camera. Vlogging is made easy and fun with this little guy. It has a Vari-angle LCD touch screen, (almost) regular and fisheye effect while filming and a built in stand. You can turn the screen facing you no matter whether you’re behind or in front of the camera. Movies are recorded in HD and it also has Wi-Fi built in. I loved the sound recording quality (it has a stereo mic) – wether it was windy or I was in a noisy room, it had no problem with recording my voice loud and clear. The only thing that annoyed me was that it turned on rather slowly (in my opinion). It takes quite a few seconds to turn on and sometimes you can miss the moment. 

Detsembris avanes mul võimalus testida Canon Legria Mini vlogimiseks mõeldud väikest kaamerat. Kes mu viimaseid vloge on vaadanud, on kindlasti märganud, et need näevad pisut teistsugused välja. Põhjus selle taga ongi see, et katsetasin Legria Mini kaamerat. 

Kaameral on pööratav puutetundlik LCD ekraan – näed täpselt mida filmid nii kaamera ees kui taga olles. Lisaks on sellel sisseehitatud jalg, mille abil see kas lauale või auto armatuurlauale seisma panna. Lisaks on sellel ka statiivi kinnitus. Näiteks kuuse ehtimise video saigi just nii filmitud. 

Sellel kaameral on ka stereomikrofon, mis tõstab selle helisalvestuse kvaliteeti. Nii tuulises kui lärmakas kohas salvestas see minu hääle alati valjult ja puhtalt. Monteerides ma ka imestasin, kuidas tavalise seebikarbiga, millega muidu vloge filmin, tuleb heli taset tõsta. Sellega pidi teinekord langetama. Eks ma muidugi alguses ei mõistnud ka ja rääkisin pigem valjemini – harjunud ju, et heli ei jää nii hästi peale. 

Loomulikult filmib see HD-s, mis teeb visuaalse poole ilusalt teravaks. Miinuseks (selliseks, mis kohe silma jäi) on selle käivitumise kiirus. Minu jaoks jäi see teinekord liialt aeglaseks. See läheb üsna mitu sekundit tööle, millega teinekord võib mõne olulise momendi maha magada. Kokkuvõttena on tegu tõesti mõnusa vlogikaameraga, kuid kui on olemas kas HD videot salvestav telefon või “seebikarp”, ei ole selle hankimine nii oluline. Tehnikasõbrana on mul hea meel, et seda testida sain. Samas see ei tekitanud ikkagi piisavalt suurt isu, et poodi ostma minna. 

post signature

3 Comments

 1. Kaisa

  Kas said seda ainult ajutliselt kasutada ja pead tagasi andma?

  Igatahes minu meelest lisas see palju videotele juurde:)

  • missliinaBlogger

   See on minu käes ajutiselt (:

 2. Cherie K

  See tundub nii lahe :P

Jäta oma kommentaar

%d bloggers like this: