DIY: From a stool to a nightstand


We’ve been looking for inexpensive yet good looking nightstands for a while. We had unusual measurements so most nightstands were just too wide. Like most people during Summer I get into a redecorating/repairing/renovating mode. Also when I get an ide I need to do it superfast. :D I just get way too excited. While I was trying to figure out where to get suitable nightstands I suddenly realized we had two stools from my childhood unused. So why not give them some love use them? I feel like they were my two ugly ducklings that turned into beautiful white swans (:

Nagu paljudel teistel, on ka minul suveperioodil suur tahtmine kas remonti teha, midagi parandada või uuendada. Suvel on rohkem aega ja üldse kuidagi mõnusam. Väga paljud minu lapsepõlvesuved seostuvad remondiga. Oleme Joeliga pikalt oma voodi kõrvale öökappe otsinud. Kuna mõõdud on veidi väiksemad kui 90% mida poodides pakutakse, tuli veidi teisiti kogu murele läheneda. Leidsin kodust oma lapsepõlvest pärit taburetid, mis imekombel mahuvad voodi kõrvale ideaalselt. Otsustasin neile uue elu sisse puhuda ning need kasutusse võtta. 


I started with taking off one of the horizontal pieces since they’re on the exact same height as our wall-plugs. Then I started sanding them down to a smooth finish. Firstly you never paint a glossy/shiny surface. Also, they’ve been used a lot, just not in the recent years. Both stools had several marks on the legs and one of them had a pretty tired looking and feeling seating board. When I turned the same color like the stools from all the sanding I checked if everything was smooth, cleaned up all the dust and started painting. I did two layers and the end result is pretty neat. In addition to the stools I’ve been working on two shelves  as well, you can imagine how tired I am from all the sanding and painting. :D

Alustasin ühe horisontaalse jupi äravõtmisega, sest need on täpselt sama kõrgel kui meie pistikupesad. Esialgu lihvisin taburetid ilusti tasaseks. Esiteks ei värvita läikivaid pindu ja teiseks oli neil omajagu kasutusjälgi. Ühe tabureti isteplaat oli näiteks kõvasti hullemas seisus kui teine. Kui ma olin juba viis korda lihvimisest loobunud (samal ajal oli mul käsil ka kaks riiulit, nelja mööblieseme lihvimine muutub üheltmaalt igavaks ja üksluiseks) oligi aeg värvima hakata. Kandsin peale kaks kihti värvi ja nii mina kui Joel jäime tulemusega väga rahule. 

I used a special furniture paint. This paint dries fast, it’s dry to the touch in two hours so don’t go outside with it. I did the first layer outside so my paint was dry in like.. two minutes. At first I didn’t like this paint at all since after the first layer had dried it felt a bit too rough and looked completely matte. When I added the second layer the paint looked a ton better.

Kasutasin VivaColori spetsiaalset mööblivärvi. Õues sellega värvida ei soovita kuna see kuivab kiirelt. Toas värvides on see puutekuiv kahe tunniga, õues umbes kahe minutiga. Nii kandsingi teise kihi värvi peale hoopis toas ning siis viisin õue kuivama. 


And here is the end result. As you can see the horizontal piece would’ve gotten in the way big time. When did you last do any DIY projects? What was it?

Ja nagu postituse alguses ka näha oli, siis siin on lõpptulemus. Meie oleme igatahes väga rahul. Millal teie mõne DIY projektiga tegelesite? Mis see oli?


Liina

7 Comments

 1. Marian

  Oi mul ka tõsine remondihimu peal, aga kuna mu vanematekodu tuba on hiljuti remonditud ja üürikorteris remonti teha ei saa, siis vist võtan ühe suurema kummuti ette ja plaanin samuti värvida, nuppe vahetada ja ka sahtlid vist kangaga üle katta :) hetkel siiski kõik veel mõtte tasandil, aga ilmselt võtan ikka üks päev ette :) Sinu DIY on väga lahe ja öökapid on ühed asendamatud esemed voodi kõrval!

  • Liina

   Mõtlesin isegi, et nendele saaks lausa meie nimed peale maalida, kui ükskord valge liialt igav tundub. Värvivalik on lai, seega saab teha tagasihoidliku ja pea märkamatu või näiteks kontrastse musta.. (: Öökapid on tõesti asendamatud, mul komme muidu asjad lausa voodisse padja kõrvale peita. Enne oli meil üks öökapp Joeli poolel, nüüd saame mõlemad endale oma.

 2. Dagmar Linnu

  Oojaa, see lihvimine… Ma ise puutun ka igapäevaselt mööbli restaureerimisega kokku, sest mu isa teeb igasugust mööblit ja taastab ka ning momendil teeme remonti kodus. Ma juba totaalselt vihkan neid lihvimisi, sest mul on vaja viis ust ära lihvida augusti lõpuks ja see on täiesti võimatu ülesanne, sest värv ei tule lihtsalt maha :D :D Praegu tahaks küll, et kunagi oleks nende uste peale odavat hiina möksi kallatud :D

  dakirr.blogspot.com

 3. Britt

  Eelmisel suvel pimpisin värvi ja uute sahtlinuppudega oma kirjutuslauda (http://britiblogi.blogspot.com/2012/06/pimp-my-table.html) ning jäin tulemusega väga rahule.

  Nüüd olen sügisel jälle kolima sunnitud, ja kuna kolin tõeänoliselt möbleerimata korterisse, tuleb vanematekodust laenatu või varasemast üle jäänud mööbel enda jaoks sobivaks teha. Seega ootan juba väga aega, kui saaks jälle värvimistööga tegeleda – on tõeliselt tore, kui vanadest asjadest midagi uut ja ilusat teha saab (ja seda väga väikese summa eest).

  Sinu öökapid on samuti imekenad, lihtsad ja armsad!

 4. Sandra

  Superidee! Mul on ka öökappe vaja, aga kahjuks pole mul selliseid kandilisi taburette. Muidu tuuniks küll ära :) Tõesti ilusad näevad välja!

 5. Karin Kanamäe

  Need tulid tõesti ilusad välja ja teie magamistuba tundub nii mõnus ja hubane :)
  Eelmine suvi ehitasime pööningu toaks ja muutsin vana läikiva valge veneaegse kummuti nii, et keegi ei arvaks, et see on see sama vana koledus :D Võtsin 2 ülemist sahtlit ära, nii et alla jäi ka 2, panin vahele puitplaadi ja värvisin suhteliselt matiks pruuniks, tühja auku kahe sahtli kohal panin paar punutud korvi ja uus peeglilaud oligi valmis :) Üks asi on tohutu rahakokkuhoid ja teine asi on see isetehtud asja hing. Tuleb endal jälle isu midagi teha :P

Jäta oma kommentaar

%d bloggers like this: