First experience: Inglot eyeshadows

First off I want to warn you that this post is going to be a long one! (: By now you already know that when in Helsinki, me and Anna Elisabeth also popped into an Inglot store. I had been wanting to go there for ages. I remember last year in either Helsinki or Stockholm we walked by one. At the time I didn’t even know there was an Inglot store that near to us. Also I didn’t have the right company to have the chance to take a peek inside. 
Kõigepealt hoiatan kohe ette, et see postitus on pikk! Pilte on palju ja ma ei tahtnud ühtegi välja jätta. Nüüdseks te juba teate, et Anna Elisabethiga Helsingis käies astusime sisse ka Ingloti poodi. Ma olen nii kaua tahtnud minna sinna! Eelmine aasta kas Helsingis või Stockholmis käies jalutasime ka mööda ühest poest, kuid kuna seltskond polnud päris see, et sisse astuda, jäi see võimalus tookord ära. Tol ajal ma isegi ei teadnud, et meile nii lähedal üldse on Ingloti pood. 
I had a sneaky paparazzi following me
This time we knew before going that we HAD to go to Inglot as well. It was our top 1 priority and it was the first place (after Subway) we visited. The store was small but colorful and the salespersons very friendly. I think we spent half an hour at Inglot because everything was new and interesting and it was very hard to choose from colors. I had one shade in mind and the second one I just randomly picked. 
Seekord juba enne laevale minekut oli teada, et me PEAME Inglotist ka läbi käima. Meie nimekirjas oli see esimesel kohal pärast Subwayd. Jõudsime nii näljastena Helsingisse, et me ei jõudnud enne sööki üldse midagi mõelda. Juhtumisi jõudsime Kluuvisse, kus oli üks Helsingis asuvatest Ingloti poodidest. Pood ise oli väike, kuid maitsekas ja värvikirev. Ma usun, et veetsime seal vähemalt pool tundi, kui mitte rohkem. Käisime tegime mitu tiiru peale kõikidele toodetele, kuna kõik oli uus ja huvitav meie jaoks. YouTube kaudu olime näinud Ingloti lauvärve kuid kõik tuli ise läbi katsuda. Muidugi oli värvide seast valimine, kuid minu õnneks üks kindel toon oli mul juba varem valmis mõeldud. 

I took a bunch of pictures of everything when I got home. I had to capture everything as it is my first Inglot palette. 
Tegin koju jõudes hunniku pilte, mida teiega täna jagan. Kõik oli nii uus ja huvitav, et ma pidin igat asja pildistama. Tegu on ju siiski minu esimese Ingloti paletiga ja ilmselgelt ma olen sellest väga vaimustuses, kui ma sellele terve pika postituse pühendan. 
I was hoping they had paper bags instead of this plastic bag. It isn’t a big deal but since everything was so well put together you would expect a little more than that. 
Iseenesest lootsin saada paberkotti. See pole küll suur asi, kuid kuna pood ja kõik on nii hästi korraldatud seal, siis mina ootan automaatselt ka veidi esinduslikumat kotti. 

They put my chosen eyeshadows into the palette right there in the store. I was hoping I could do that myself but it isn’t that big of a deal. I just like to do everything myself and my mom always mocks me for that, because she finds it funny how I always tell her “I can do it myself!”. The packaging is nice and sleek and for a week I didn’t want to take the palette out of the little black box it came in. 

Minu valitud lauvärvid pandi juba poes paletti. Ma küll lootsin, et saan seda ise teha, kuid see pole nii suur asi. Mulle lihtsalt meeldib kõike ise teha. Ema isegi naerab mu üle ja vahel naljatades mõnitab, kuna tema meelest on niivõrd naljakas kuidas ma alati kõige peale “Ma teen ise!” ütlen. Karbike, milles tooted on, on väga ilus. Esimese nädala jooksul ei raatsinud ma paletti sellest karbist isegi mitte välja võtta. 

Inglot’s palettes have magnetic lids and are transparent so you can see what colors are inside. I think that’s fantastic. You know how for ages MAC palettes were all black? Well now they also have clear lids. For a makeup artist especially and also for a makeup lover this is a huge time saver if you happen to have many palettes of the same kind. To me Inglot palettes look minimalistic and classy. The only thing that I’d change is the writing on it. I’d do it the same way as the package it came in is. 
Kes veel ei tea, siis Ingloti palettidel on magnetiga sulguvad läbipaistvad kaaned. Minu meelest jumestajale ja üleüldse meigiarmastajale on läbipaistev kaas väga suur pluss. Eriti, kui on mitu ühesuguse välimusega paletti, on see suur ajasäästja. Isegi MAC, kelle paletid olid pikka aega üleni mustad, on otsustanud oma palettidele läbipaistvad kaaned panna. Ingloti palettide puhul ainus, mida muudaksin, on see, kuidas brändi nimi kaanele kirjutatud on – mulle meeldiks kui see oleks samamoodi nagu karbil. 

And voila! Here are my chosen shadows finally. I’ve been wanting a warm matte brown for ages. This was the first shade I picked out and I’m very pleased. It is in the shade 357M. The second shade is a beautiful mossy green. I had at least 4-5 green swatches on the back of my hand and in the end I didn’t even know which was which. As they were all so pretty, I just chose one. I chose the shade 418P. 
Aga palun! Lõpuks näete ka toone, mis valisin. Sooja matti pruuni tahtsin pikka aega, mistõttu oli see esimene, mille välja valisin. Olen sellega väga rahul. Selle tooni kood on 357M, keda huvitab. Teine toon oli imeilus sädelev samblaroheline. Mul oli käe peal vähemalt 4-5 rohelist proovilaiku ja lõpuks ma isegi ei mäletanud mis on mis. Lõpuks valisin neist lihtsalt ühe, milleks on 418P. Roheline sai valitud esiteks selleks, et valida midagi muud peale pruuni või kuldse ja teiseks, kuna see on mu lemmik värv. 

Picture taken in direct sunlight
I was so excited to finally have my first Inglot eyeshadows that I didn’t even want to touch the eyeshadows when I got home. They just were on my dresser where I could admire them every day. When I was finally taking the pictures I accidentally dug my finger into the green eyeshadow. I was absolutely gutted but then again no real harm done. 
Ma olin nii elevil oma Ingloti paleti üle, et ei tahtnud neid lauvärve üleüldse puudutadagi. Palett oli mu kummutil, et seda iga päev imetleda saaksin. Lõpuks, kui pildistama hakkasin, suutsin küünega kaevurit mängida. Sellest olin ikka üsna löödud, kuid samas ega sellest midagi ju ei juhtunud.  

Picture taken in shade
Now I can’t wait to get more Inglot eyeshadows. It’s going to be a tradition to buy a new shade whenever I’m near an Inglot store. The eyeshadows were 6€ a pan and the 5 slot Freedom Palette was 10€ if I remember correctly. It was either 10€ or 13€. I never remember any prices and I usually throw out the receipts pretty fast. 
Ei jõua ära oodata millal saan Ingloti lauvärve juurde. Ma usun, et sellest saab traditsioon iga kord osta vähemalt üks lauvärv kui sinna satun. Üks lauvärv maksab 6€ ja viiekohaline Freedom Palette maksis kas 10€ või 13€. Mul on hindadele olematu mälu ja tšekid viskan ka praktiliselt kohe ära. Kes ei tea, mis on Freedom System Inglotis, siis see tähendabki seda, et ostad endale näiteks kahe-, kolme-, nelja- või viiekohalise paleti ja valid ise sinna sisse toonid, mis sulle meeldivad. Kogu paletti ei pea kohe täis ostma. Mina jätsin ka endale tulevikuks veel ruumi. Erinevate suurustega palette on veelgi, kuid esialgu tahtsin saada viiekohalist juba sellepärast, et teistel olen näinud ja tahtsin ju endale ka.

L-R: Matte brown 357M & shimmery mossy green 418P
And last but not least, the swatches. If you don’t already know, then Inglot eyeshadows all have AMAZING pigment. On the pictures I just have one swipe! To me they’re better than MAC eyeshadows in any way. You get more product for third of the price and the pigment is as good if not better. I’m a convert and suggest you to check out their products when you get the chance. 
Lõpuks siis ka tooninäidiste juurde. Kui te veel ei teadnud, siis Ingloti lauvärvidel on imeline pigment. Piltidel tõmbasin sõrmega ühe korra üle lauvärvi ja ühe korra üle käe. VAU! Minu silmis on need lauvärvid kõrgemal kohal kui MACi omad. Saad kolmandiku hinna eest rohkem toodet ja sama hea kui mitte parema pigmendi. Mina olen igatahes Ingloti usku pööratud ja soovitan teil ka need üle vaadata, kui vähegi võimalus tekib!

Hope you enjoyed this long post (:
Loodan, et see pikk postitus teile meeldis. Kuidas tundub, kas meie põhjanaabrite juurde (ma pole kursis kus riikides veel Inglot saadaval on) sattudes lähete ka ise vaatama? 

Liina

13 Comments

  • Liina

   Kui netist otsida, siis soomekeelne kodulehekülg on olemas. Ma ei ole kursis, kas seal ka e-pood on.

 1. Marian

  Ma olen viimasel ajal rohelisest täiesti vaimustuses, sest ma ise arvan, et blondide juustega sobib roheline ja eriti veel selline rohu-roheline, mitte niivõrd khaki-roheline, super hästi (samamoodi on punased juuksed + roheline perfect kooslus). Ühesõnaga see roheline lauvärv on lihtsalt imeline ja kuigi ma ei kujuta ettegi, kas mu silmadele võiks selline toon sobida, siis järgmine nädal tahan kindlasti kuskil poes mõnd rohelist swatchida. On Sul äkki mõni soovitus Eestis pakutava kohta?

  • Liina

   Usun, et MACil kindlasti on, kui tahad eraldi lauvärvi osta. L'Orealil vist peaks olema mingisugune roheliste toonidega palett. Muidu ma kahjuks lauvärvide toonivalikuga väga kursis ei ole. Samas usun, et kindlasti kui viitsida käia erinevad letid läbi, võib ilusaid rohelisi kindlasti leida!

 2. Anna Elisabeth

  Hoiatuseks kõigile, siis see magnet on väga-väga tugev, nii et kui nahk jääb paleti ja kaane vahele, päseb valla paar… vandesõna. :D

 3. Anonymous

  Ma ei osanud mujale oma soovist kirjutada, seetõttu mõtlesin, et kirjutan selle postituse alla, kuigi teemast läheb natuke mööda. Võiksid teha väikse õpetuse-postituse, kuidas kanda põsepuna õigesti peale

  • Liina

   Katsun lähipäevil ära teha selleteemalise postituse (:

 4. Anonymous

  sul juba uued toonid välja vaadatud mis järgmine kord ostad?

  • Liina

   Ei ole, kuna tõenäoliselt satun sinna poodi alles järgmine aasta. (:

 5. L

  Mulle muidu roheline üldse ei meeldi ja ise sellist tooni meigis ei kasutaks, aga see on lihtsalt super! Tahan nüüd endale ka :D

 6. Anonymous

  Väga ilusad värvid. Kus kohas Helsingis see Ingloti pood asub :)

  • Liina

   See konkreetne pood oli Kluuvis, kuid nende kodukalt leiab kindlasti kõik asukohad üles.

Jäta oma kommentaar

%d bloggers like this: