Veidi arvamusavaldusi.

Ma ütleks, et jumestuse ja meigi kohta on inimestel tihti veidi väärarusaamad või natuke kinnine mõtlemine.

Niipalju kui mina olen märganud, siis paistab olevat meil selline mõtlemine, et meik=krohv ning inimesed kes end tihti/palju meigivad, kas ei julge meigita käia või arvavad et nad näevad head välja, kuigi on tegelikult “rõvedad krohvieided”. Meik ei pea aga olema kindlasti just tugevad jumestuskreemijooned lõual, liigne põsepuna/päikesepuuder, liiga tumedaks võõbatud kulmud vms.  Mul on päevi, kus mul on nii ükskõik ja ma lähen pea püsti uksest välja meigita. Aga samas mulle meeldib meikimise protsess ja see, milliseks ma end teha saan. Igapäevaselt ma siiski ju üritan oma häid jooni rõhutada ning välja tuua. Ma võin tõesti panna jumestuskreemi, puudrit, põsepuna, päikesepuudrit, peitekreemi näkku, aga see ei tähenda, et ma näeks kohe välja ebaloomulik, või et keegi kohe kilomeetri tagant ütleb ära, et mul on nüüd paks kiht mingeit tooteid näos. Täisjumestus võib ka väga loomulik näida, kui kasutad õigeid tooteid ja on natukenegi teadmisi-oskusi nende toodete kasutamise vallas.

Kindlasti kasutatakse meiki enda ilusamaks tegemiseks, aga see ei pea olema ju nimelt millegi peitmiseks-varjamiseks. Loomulikult, kui näonahk on parasjagu põletikune, siis nii mõnelgi neiul tekib tahtmine end paksu kihi alla “plökerdada” ning maailma eest oma nahka peita. Tegelikult saab ju ka selliseid asju väga loomulikult lahendada ilma, et peaks panema näkku 5 kihti jumestuskreemi ja sinna otsa peitekreemi, et teistel tekiks tahtmine pahtlilabidaga krohvi lahti kraapima tulla.

Mida ma siis lõppude lõpuks öelda üritan? Meik ei ole ainult katmiseks, peitmiseks varjamiseks. See ei seisne ainult välises muutuses. Mõnele tüdrukule võib see anda nii tohutu suure enesekindluse tõusu, et ta võib minna pelgalt tänu oma uuele punasele huulepulgale maailma vallutama. Noored inimesed on ilusad nii meigiga kui ilma, ükskõik mis seisus Su näonahk on või kui tumedad Su silmaalused on. Enesekindlus ja oma ilu märkamine tuleb ikka seestpoolt. Kui meik annab Sulle seda kindlust, siis go for it. Kui Sul seda vaja pole, ära meigi end. Keegi ei tee ettekirjutusi ning kui Sind selle eest kritiseeritakse, siis ole uhke ja ära tee välja.

“Makeup is a supplement, not a necessity” ja see tasuks meelde jätta.

Jäta oma kommentaar

%d bloggers like this: